Beskrivelse
Den flydende acaciehonning er perfekt sammen med nødder. Valnødder i acaciehonning er på det nærmeste synonym med tilbehør på ostebordet, eminent til desserter og til pynt på kager. Pandekager med valnødder i acaciehonning er simpelthen perfekt. På morgenbordet er valnødder i acaciehonning fantastisk til yoghurt, på middagsbordet ligeledes uundværlig til vildtretter. Valnødder i acaciehonning er også et yderst dekorativt produkt, den klare gyldne acaciehonning og de forskellige farvenuancer der er i valnødder giver et flot og naturligt farvespil.
Glasset indeholder: 230 gram
Ingredienser: Acaciehonning, VALNØDDER 30%
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1770 kJ 423 kcal |
| Fedt | 20,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 2,2 g |
| Kulhydrater | 60,0 g |
| heraf sukkerarter | 52,0 g |
| Kostfibre | 5,2 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 0,0 g |
Produktansvarlig:
Weibel A/S
Virkevangen 42
8960 Randers SØ
CVR: 27 52 77 52




