Beskrivelse
Cremet mørk balsamico fra Italien – god som dressing på salater eller i madlavning.
Indhold:
Eddike fra vindruer (5% syre), balsamico fra Italien, fortykningsmiddel; guakeremel.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 563 kJ 134 kcal |
| Fedt | 0,01 g |
| Mættede fedtstoffer | 0,01 g |
| Kulhydrater | 30,0 g |
| heraf sukkerarter | 29,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 0,17 g |
| Natrium | 0,04 g |
Produktansvarlig:
Ulvedal
Tudvadvej 1A
6040 Egtved
CVR: 27008399




