Beskrivelse
Johan Bülow har givet deres klassisker CRISPY CARAMEL et nyt stilfuldt look. Bid i en smuk, plettet lysebrun skal og nyd, hvordan silkeblød dulche chokolade blander sig perfekt sammen med rå lakridspulver og en kerne af blød lakrids. Små flager af havsalt fuldender sanseoplevelsen.
Sød lakrids overtrukket med havsalt, dulce chokolade og sukker:
Ingredienser: 53% dulce chokolade (mindst 23% kakaotørstof)(EU)(sukker, mælke-/mjölkpulver, kakaosmør, valle-/myse-/vasslepulver (mælk/mjölk), kakaomasse, mælkefedt/mjölkfett, emulgatorer (sojalecitin, lecitin), naturlige aromaer), 20% sukker (EU), rismel/rismjöl, invertsukkersirup, melasse, glukosesirup, 2% rålakrids (ikke-EU), overfladebehandlingsmidler/ytbehandlingsmedel (shellak, carnaubavoks, arabisk gummi), rapsolie, 0.5% havsalt (ikke-EU), farve: karamel, salt, stabilisator: arabisk gummi, naturlig aroma. Mindst 23% kakaotørstof. Glutenfri. Beskyttes/skyddas mod varme og fugt.
Indeholder: 125 gram
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi | 1881 kj 448 kcal |
| Fedt | 17,0 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 9,7 g |
| Kulhydrat | 70,0 g |
| Heraf sukkerarter | 50,0 g |
| Protein | 4,4 g |
| Salt | 1,1 g |
Produktansvarlig:
Johan Bülow Lakrids
Sydholmen 5,
2650 Hvidovre




