Beskrivelse
Mørk chokolade på pind. Giver en fyldig kop varm kakao ved anvendelse i varm mælk. Mælken skal være meget varm for at få den bedste smagsoplevelse. Chokoladen indeholder 53% kakaotørstof
Ingredienser: Sukker, kakaomasse, kakaosmør, mælkefedt, aroma (naturlig vanille). Tilsat: Emulgator (sojalecithin)
Posen indeholder: 2 stk.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2280 kJ 543 kcal |
| Fedt | 36,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 22,0 g |
| Kulhydrater | 46,0 g |
| heraf sukkerarter | 44,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 5,2 g |
| Salt | 0,0 g |
Produktansvar:
I.M. Frellsen K/S
Industrivej 14
DK-4000 Roskilde
CVR: 25340604





