Beskrivelse
En hel kaffebønne overtrukket med lækker mørk chokolade af høj kvalitet.
Posen indeholder: 100 gram
Kaffebønner overtrukket med mørk chokolade (72%)
Ingredienser: sukker, kakaomasse, kaffebønner (11%), kakaosmør, glukosesirup, fortykningsmiddel: gummi arabicum, emulgator: sojalecithin,
overfladebehandlingsmiddel: shellak; kokosolie, vaniljeekstrakt.
Kakao: 50% minimum i den mørke chokolade
Kan indeholde spor af: Jordnødder, nødder og mælk.
| Næringsindhold | pr. 100 g |
|---|---|
| Energi | 2063 kJ 494kcal |
| Fedt | 26,0 g |
| – Heraf mættede fedtsyrer | 16,0 g |
| Kulhydrat | 52,0 g |
| – Heraf sukkerarter Kostfibre | 48,0 g 8,4 g |
| Protein | 78,8 g |
| Salt | 0,01 g |
Produktansvarlig:
Huset Andersen ApS
Fabriksvej 5
6510 Gram
CVR: 46068440




