Beskrivelse
En hel kaffebønne overtrukket med mørk chokolade. Pakken indeholder: 100 gram Kaffebønner overtrukket med mørk chokolade (72%)
Ingredienser: sukker, kakaomasse, kaffebønner (11%), kakaosmør, emulgator: LECHITIN (SOJA), glukosesirup, fortykningsmiddel: gummi arabicum, vaniljeekstrakt, overfladebehandlingsmiddel: shellak, kokosolie. KAN INDEHOLDE SPOR AF JORDNØDDER, ANDRE NØDDER OG MÆLK
| Næringsindhold | pr. 100 g |
|---|---|
| Energi | 2025 kJ 485 kcal |
| Fedt | 26,0 g |
| – Heraf mættede fedtsyrer | 16,0 g |
| Kulhydrat | 51,0 g |
| – Heraf sukkerarter Kostfiber | 48,0 g 6,6 g |
| Protein | 8,5 g |
| Salt | 0,01 g |
Produktansvarlig:
Huset Andersen / Vestjyske Delikatesser
Fabriksvej 5
6510 Gram
Tlf.: 70203621




