Beskrivelse
Belgisk cremet lys chokoladecreme med ristede kokosflager. Bruges til brød og kager og smeltet i vandbad til sauce til desserter.
Ingredienser: Belgisk chokolade creme(sukker,planteolie, skummetsmækspulver(6,5%), kakao(6%), laktose, sødmælkspulver, emulgator:solsikkelecithin, naturlig vanilje aroma), ristede kokosflager(4,8%), naturlig aroma.
Allergener: spor af diverse nødder og jordnødder. GLUTENFRI UDEN PALMEOLIE UTZ
Glasset indeholder 235 gram
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2373 kJ 567 kcal |
| Fedt | 37,4 g |
| Mættede fedtstoffer | 10,6g |
| Kulhydrater | 53,7 g |
| heraf sukkerarter | 52,7 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 3,9 g |
| Salt | 0,14 g |
Produktansvarlig:
Ulvedal Ost
Tudvadvej 1A
6040 Egtved
CVR: 27008399




