Beskrivelse
Engelsk julemarmelade fra den prisvindende producent Mrs Darlington med blommer i portvin og julekryddier. Ikke tilsat farve eller konserveringsmidler, glutenfri.
Glasset indeholder: 340 gram
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1055 kJ 248 kcal |
| Fedt | 0,3 g |
| Mættede fedtstoffer | 0,0 g |
| Kulhydrater | 60,6 g |
| heraf sukkerarter | 60,4 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,0 g |
Produktansvarlig:
I.M. Frellsen K/S
Industrivej 14,
DK-4000 Roskilde
CVR: 25340604




