Beskrivelse
Hjerter af mælkechokolade indpakket i rød staniol. Kakaoindhold minimum 31%.
Ingredienser: 50% Mælkechokolade med mindst 30% kakaotørstof (Sukker, sødmælkspulver, kakaosmør, kakaomasse, emulgator (sojalecithin), aroma (nat. vanille)). 50% Fyld (vegetabilsk fedt (kokos, palmekerneolie, palmeolie), sukker, skummetmælkspulver, fedtreduceret kakaopulver, vallepulver, emulgator (sojalecithin), aroma (nat. vanille)).
Posen indeholder: 10 stk.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2405 kJ 573 kcal |
| Fedt | 38,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 23,0 g |
| Kulhydrater | 52,0 g |
| heraf sukkerarter | 51,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 5,5 g |
| Salt | 0,17 g |
Produktansvar:
I.M. Frellsen K/S
Industrivej 14
DK-4000 Roskilde
CVR: 25340604




