Beskrivelse
Småkager med lækre stykker af chokolade – en uimodståelig kombination af sødt og knasende, der gør dem til en favorit hos både børn og voksne.
- Kan indeholde spor af æg, jordnødder, mælk, mandler, hasselnødder, sesamfrø
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2094 kJ 500 kcal |
| Fedt | 24,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 8,4 g |
| Kulhydrater | 62,0 g |
| heraf sukkerarter | 20,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 0,45 g |
Produktansvarlig:
TE & KAFFE specialisten A/S
Kildegangen 5
2690 Karlslunde
Tlf.: +45 70 20 23 23




