Beskrivelse
Delikate småkager drysset med perlesukker. Finskbrød er en nostalgisk klassiker, der bringer minder om hjemmebag og danske højtider.
- Ingredienser: Hvedemel, sukker, margarine ((vegetabilske olier (palme og raps), vand, emulgator: E322, E471, E475, salt, aroma, farve: E160a), mandler, salt, aroma
- Kan indeholde spor af rug, havre, æg, jordnødder, soja, mælk, hasselnødder, sennep, sesamfrø
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2048 kJ 489 kcal |
| Fedt | 24,0,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 8,3 g |
| Kulhydrater | 61,0 g |
| heraf sukkerarter | 26,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 0,51 g |
Produktansvarlig:
TE & KAFFE specialisten A/S
Kildegangen 5
2690 Karlslunde
Tlf.: +45 70 20 23 23




