Beskrivelse
En delikat småkage med mørk chokolade og et frisk strejf af appelsinsmag. En elegant smagsoplevelse, der skiller sig ud og passer perfekt til en kop te eller som en lille gave.
- Ingredienser: Hvedemel, margarine ((vegetabilske olier (palme og raps), vand, salt, Emulgator: E322, E471, surhedsregulerende middel: E330, aroma, farve: E160a), sukker, chokoladestykker(3,9%)(sukker, kakaomasse, kakaosmør, emulgator(E322(soja)), salt, naturlig appelsinaroma (0,1%)
- Kan indeholde spor af æg, jordnødder, mælk, mandler, hasselnødder, sesamfrø
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2092 kJ 500 kcal |
| Fedt | 24,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 8,4 g |
| Kulhydrater | 62,0 g |
| heraf sukkerarter | 19,4 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 6,7 g |
| Salt | 0,45 g |
Produktansvarlig:
TE & KAFFE specialisten A/S
Kildegangen 5
2690 Karlslunde
Tlf.: +45 70 20 23 23




