Beskrivelse
Kærlighed har mange dimensioner. Det er en stemning, en følelse og en smag. Bülow’s søde dimension af LOVE er en kærlig synergi mellem syrlige røde jordbær, cremet fløde og vores egen søde lakrids. Den nøje udvalgte hvide chokolade samler hele den friske herlighed, der smager af ægte dansk kærlighed.
Indeholder: 115 gram
Sød lakrids overtrukket med jordbær/jordgubbar, fløde/grädde og hvid chokolade: 50% hvid chokolade (mindst 26% kakaotørstof)(EU)(sukker, kakaosmør, sødmælks-/helmjölkpulver, emulgatorer (sojalecitin, lecitin), naturlig aroma), sukker, rismel/rismjöl, invertsukkersirup, melasse, glukosesirup, kakaosmør, sødmælks-/helmjölkspulver, 3% jordbær/jordgubbar (EU)(frysetørret), 1% rålakrids (ikke-EU), rapsolie, salt, 0.5% vanilje-aromatiseret fløde/gräddepulver (ikke-EU)(fløde-/grädde (spraytørret), naturlig aroma), overfladebehandlingsmidler/ytbehandlingsmedel (arabisk gummi, shellak), syre: æblesyre, emulgatorer (sojalecitin, lecitin), naturlige aromaer, farvestof: karmin. Mindst 26% kakaotørstof. Glutenfri. Beskyttes/skyddas mod varme og fugt.
| Næringsindhold | pr. 100 g |
|---|---|
| Energi | 1910 kJ / 456 kcal |
| Fedt | 20 g |
| – Heraf mættede fedtsyrer | 12 g |
| Kulhydrat | 65 g |
| – Heraf sukkerarter | 51 g |
| Protein | 3.9 g |
| Salt | 0.71 g |
Produktansvarlig:
Johan Bülow Lakrids
Sydholmen 5,
2650 Hvidovre




