Beskrivelse
Arriba Raw er en markant, kraftig og organisk chokolade, der har puls, skærper sanserne og som henleder tankerne på “Gudernes føde” kakaofrugten. Det ypperste fra regnskovens skattekammer. Chokoladebaren består af 80 % ren kakao
Baren indeholder 100 gram
Økologisk mørk chokolade med knuste kakaobønner, 80% (kakaotørstof) / Organic dark chocolate with crushed cocoa beans, 80% (dry cocoa solids) / Dunkler Bio-Schokolade und zerkleinerte Kakaobohnen, 80% (Kakaotrockenmasse).
Kan indeholde spor af æg, mælk og nødder.
DK/SE/NO INGREDIENSER: *kakaomasse (42%), *knuste kakaobønner (32%), *sukker, *kakaosmør (7%), emulgator (*sojalecitin), *vanilje
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2439 kJ 583 kcal |
| Fedt | 46,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 29,0 g |
| Kulhydrater | 29,0 g |
| heraf sukkerarter | 27,0 g |
| Kostfibre | 14,0 g |
| Protein | 9,7 g |
| Salt | 0,02 g |
Produktansvarlig:
Summerbird A/S
Mandel Alléen 6
5610 Assens
tlf: 63710204







