Beskrivelse
Let ristede middelhavsmandler, drageret med et tyndt lag praliné, mynte og mørk chokolade Guayas 71 % og afslutningsvist vendt i rabarberpulver. En helstøbt, perfekt og original mandel, med en forfriskende smag af forår. Præsenteret i en smuk pose. En skøn værtindegave eller til selvforkælelse.
Posen indeholder: 100 gram
Ingredienser. mandler* 34%, sukker*, kakaosmør* 16%, kakaomasse* 11%, mælkepulver*, flormelis*, hasselnødder* 2%, hindbærpulver*, rabarberpulver*, emulgator*: sojalecithin, maltodextrin*, vanilje*, pebermynteolie*.
Kan indeholde spor af æg og nødder.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2481 kJ 593 kcal |
| Fedt | 44,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 17,0 g |
| Kulhydrater | 34,0 g |
| heraf sukkerarter | 32,0 g |
| Kostfibre | 6,7 g |
| Protein | 13,0 g |
| Salt | 0,09 g |
Produktansvarlig:
Summerbird A/S
Mandel Alléen 6
5610 Assens
tlf: 63710204






