Beskrivelse
Ægget indeholder: Hvid chokolade, lakridskaramel & marcipan
Vejer ca.30 gram
Liquorice æg: Økologisk hvid chokolade, marcipan og lakridskaramel / Organic white chocolate, marzipan and liquorice caramel / Weiße Bio-Schokolade, Marzipan und Lakritz Karamell.
DK/SE/NO INGREDIENSER: *sukker, “mandler (20%), “kakaosmør (16%) *invertsukkersirup, mælk/mjölkpulver (9%), *glukosesirup, “kakaomasse, vand, *smør, *lakridspulver (1%), citronsaft, emulgator (“sojalecitin), “vanilje.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2150 kJ 514 kcal |
| Fedt | 33,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 14,0 g |
| Kulhydrater | 46,0 g |
| heraf sukkerarter | 44,0 g |
| Kostfibre | 3,1 g |
| Protein | 7,7 g |
| Salt | 0,09 g |
Produktansvarlig:
Summerbird A/S
Mandel Alléen 6
5610 Assens
tlf: 63710204





