Beskrivelse
Ægget indeholder: Bordeaux chokolade, hindbær, karamel & marcipan
Vejer ca. 30 gram
DK/SE/NO INGREDIENSER: *sukker, “mandler (20%), *invertsukkersirup, “kakaosmør (14%), mælk/mjölkpulver (7%), *glukosesirup, “kakaomasse, vand, “smør, “rødbedepulver, “citronsaft, hindbær/hallon/bringebærpuré, *hindbær/hallon/bringebærpulver, emulgator (“sojalecitin), “vanilje. Kan indeholde spor af æg og nødder
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2104 kJ 503 kcal |
| Fedt | 31,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 13,0 g |
| Kulhydrater | 47,0 g |
| heraf sukkerarter | 45,0 g |
| Kostfibre | 3,9 g |
| Protein | 7,5 g |
| Salt | 0,1 g |
Produktansvarlig:
Summerbird A/S
Mandel Alléen 6
5610 Assens
tlf: 63710204





