Beskrivelse
Ægget indeholder: Mørk chokolade 61 %, marcipan & grué
Vejer ca. 30 gram
DK/SE/NO INGREDIENSER: *mandler (43%), *sukker, “kakaomasse (12%), *glukosesirup, invertsukkersirup, vand, “kakaosmør (4%), emulgator (*sojalecitin), “vanilje, *knuste kakaobønner. Kan indeholde spor af æg, mælk og nødder
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2125 kJ 508 kcal |
| Fedt | 34,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 8,4 g |
| Kulhydrater | 36,0 g |
| heraf sukkerarter | 34,0 g |
| Kostfibre | 7,1 g |
| Protein | 11,0 g |
| Salt | 0,01g |
Produktansvarlig:
Summerbird A/S
Mandel Alléen 6
5610 Assens
tlf: 63710204






