Beskrivelse
Gå ikke på kompromis med råvarer, når du tryller i køkkenet. Ren kraftfuld nougat med et stort indhold af hasselnødder, mørk chokolade 70 % og vanilje. Den egner sig ikke blot til at spise ren, men også i bagværk, desserter og konfekt.
Pakken indeholder 150 gram
Økologisk nougat / Organic nougat / Bio Nougat. Kan indeholde spor af æg, soja, mælk og nødder.
DK/SE/NO INGREDIENSER: *sukker, *hasselnødder (39%), *kakaosmør (11%), *kakaomasse (10%).
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2527 kJ 604 kcal |
| Fedt | 43,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 12,0 g |
| Kulhydrater | 44,0 g |
| heraf sukkerarter | 43,0 g |
| Kostfibre | 6,0 g |
| Protein | 7,4 g |
| Salt | 0,01 g |
Produktansvarlig:
Summerbird A/S
Mandel Alléen 6
5610 Assens
tlf: 63710204





