Beskrivelse
Klassisk engelsk appelsin marmelade med mellemfint skåret appelsin. TipTree marmelader er synonymt med kvalitet, de er resultatet af 100 år gammel opskrift. Marmeladen er lavet uden konserveringsmidler eller farvestoffer for at garantere en ægte kulinarisk nydelse, et eksempel på dette er denne Mini Tiptree Orange Marmelade.
Mine glas indeholder 42 gram
| Næringsindhold | pr. 100 g |
|---|---|
| Energi | 1141 kJ 269 kcal |
| Fedt | 0,0 g |
| – Heraf mættede fedtsyrer | 0,0 g |
| Kulhydrat | 66,0 g |
| – Heraf sukkerarter Kostfibre | 66,0 g 0,0 g |
| Protein | 0,0 g |
| Salt | 0,0 g |
Produktansvarlig:
TE og KAFFE specialisten
Kildegangen 5
2690 Karlslunde




