Beskrivelse
Tiptree Salted Karamel Spread Sød, tyk, smørbar kombination af karamel og salt. Brug den som kagefyld, på pandekager, over is – eller spis den med en ske – hvis du tør
Glasset indeholder: 210 gram
Ingredienser Invert sukkersirup, kondenseret skummetmælk, smør (mælk), fløde, Maldon havsalt.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1696 kJ 405 kcal |
| Fedt | 22,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 14,0 g |
| Kulhydrater | 49,0 g |
| heraf sukkerarter | 49,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 3,8 g |
| Salt | 1,1 g |
Produktansvarlig:
TTE og KAFFE specialisten
Kildegangen 5
2690 Karlslunde




