Beskrivelse
Ingredienser: Fondant 63,7% (sukker, glucosesirup, vand), mørk chokolade 36,2% (cacaomasse, sukker, cacaosmør, emulgator: SOJA lecithin), pebermynteolie, stabilisator: invertasse. Chokoladedelen indeholder mindst: 55% cacaotørstof.
Kan indeholde spor af diverse nødder og mælk
Posen indeholder: 10 stk.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1801 kJ 426 kcal |
| Fedt | 12,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 7,5 g |
| Kulhydrater | 75,4 g |
| heraf sukkerarter | 67,7 g |
| Kostfibre | 2,0 g |
| Protein | 2,6 g |
| Salt | 0,03 g |
Produktansvarlig:
Weibel A/S
Virkevangen 42
8960 Randers SØ
CVR: 27 52 77 52




