Beskrivelse
Et flot udvalg med fire af de mest populære typer af aromatiserede sorte og grønne teer fra den lokkende og storslåede kollektion “Oriental” med nogle af verdens mest berømte teer sammen med dejlige smage og krydderier. En verden af smag bragt til dig i en dampende kop, mens du nyder denne uovertrufne blanding af te – måske med familie og venner for at fejre glæden ved samvær. Et symbol på royalty, ekspertise og varme
Forkæl dig selv med en varm kop når som helst på dagen hele året rundt. Drik den også kold om sommeren. Smag den unikke smag i hver tår, perfekt til teelskere. Denne te er lavet med omhu og gode ting, så den er en fantastisk tilføjelse til dit te-lager.
En blanding af sort og grøn te, smagt til med smagsgivende dele af planter (frugtstykker), portionsvis
Sammensætning: FROSTY AFTERNOON – sort te, naturlig aroma (passioneret, orange) ORIENT DELIGHT – Sort te med spidser WHITE MOON – Grøn te, mælk Oolong, aroma (mælk) PERSIAN EARL GREY – Sort te, naturlig aroma (bergamot)
Tilberedningsinstruktioner: 1 teskefuld pr. 200-250 ml kop. Sort Te: Hæld 100°C varmt vand på og lad teen trække i 3-5 minutter. Grøn Te: Hæld 80°C varmt vand på og lad teen trække i 2-3 minutter
Produktansvarlig;
Basilur DK / Markuspladsen Engros
Lager: Kokbjerg 17 – Port 18
6000 Kolding, Danmark




