Beskrivelse
Lækre cremede enkelt indpakket espresso kaffe bolcher.
Posen indeholder: 100 gram
Ingredienser: Sukker, glukosesirup, fløde, skummetmælkspulver, salt, farvestof, (E150a), pulverkaffe (0,3%) og aroma.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1727 kJ 411 kcal |
| Fedt | 6,2 g |
| Mættede fedtstoffer | 4,2 g |
| Kulhydrater | 87,0 g |
| heraf sukkerarter | 73,0g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 1,2 g |
| Salt | 1,1 g |
Produktansvar:
I.M. Frellsen K/S
Industrivej 14
DK-4000 Roskilde
CVR: 25340604




