Beskrivelse
Flødebolleskum på marcipanbund overtrukket med mørk chokolade. – 1 stk. DKK 20,- – 6 stk. DKK 85,- – 10 stk. DKK 120,- Rabatten fratrækkes ved betaling
Ingredienser: Sukker, kakaomasse, mandler, vand, glukose-fruktosesirup, kakaosmør, glukosesirup, krystalliseret æggehvide, aroma (naturlig vanille). Tilsat: Emulgator (sojalecithin), konserveringsmiddel (kaliumsorbat), stabilisator (agar), konsistensmiddel (E420).
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1632 kJ 389 kcal |
| Fedt | 5,9 g |
| Mættede fedtstoffer | 4,8 g |
| Kulhydrater | 72,0 g |
| heraf sukkerarter | 64,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 8,7 g |
| Natrium | 1,3 g |
Produktansvarlig:
I.M. Frellsen K/S
Industrivej 14, DK-4000 Roskilde
CVR: 25340604





