Beskrivelse
Flødechokolade med knas (knust cornflakes) og orangeolie overtrukket med mørk chokolade. Den mørke chokolade indeholder mindst 70% kakaotørstof.
Ingredienser: Sukker, kakaomasse, kakaosmør, sødmælkspulver, majs, orangeolie, aroma (naturlig vanille), salt, bygmalt ekstrakt. Tilsat: Emulgator (sojalecithin).
Posen indeholder: 6 tunger = 78 gram
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2358 kJ 561 kcal |
| Fedt | 39,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 24,0 g |
| Kulhydrater | 43,0 g |
| heraf sukkerarter | 39,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 7,2 g |
| Salt | 0,13 g |
Produktansvar:
I.M. Frellsen K/S
Industrivej 14
DK-4000 Roskilde
CVR: 25340604




