Beskrivelse
PRALINE: Hvid chokolade, praline og marcipan LÆSØ: Mælkechokolade, karamel og seasalt PROVENCE: Mørk chokolade, orange og marcipan LIQUORICE: Amber hokolade. lakrids og karamel MINT: Mørk chokolade, karamel og mint BLACKCURRANT: Mørk chokolade, solbær og ganache FLEUR D’ORANGE: Hvid chokolade, praline og orange VALENCIA: Mørk chokolade og marcipan
Æsken indeholder 315 gram – 27 stykker – 9 forskellige varianter.
Kan indeholde spor af æg, mælk og nødder
INGREDIENSER: *sukker, *mandler, *kakaomasse (13%), *kakaosmør (11%), *invertsukkersirup, *mælk/mjölkpulver (5%), *hasselnødder, *glukosesirup, *smør, vand, *appelsinskal, emulgator (*sojalecitin), *citronsaft, *vanilje, *hindbær/bringebær/hallonpuré, *hindbær/hallon/bringebærpulver, *lakridspulver, *flormelis, *knuste kakaobønner, Maldon Havsalt, *blodappelsinolie, *orangeblomstvand, Læsø Sydesalt, *pebermynteolie.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2200 kJ 526 kcal |
| Fedt | 34,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 14,0 g |
| Kulhydrater | 44,0 g |
| heraf sukkerarter | 41,0 g |
| Kostfibre | 5,0 g |
| Protein | 8,0 g |
| Salt | 0,07 g |
Produktansvarlig:
Summerbird
Mandelalléen 6
5610 Assens – Danmark
CVR: 24209644






