Beskrivelse
Klassisk engelsk appelsin marmelade, fint skåret. Tilberedt med 43 g frugt pr. 100 g Totalt sukkerindhold: 67 g pr. 100 g
- Ingredienser: Sukker, Seville appelsiner, geleringsmiddel: citrus pektin.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1140 kJ 269 kcal |
| Fedt | 0,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 0,0 g |
| Kulhydrater | 67,0 g |
| heraf sukkerarter | 67,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 0,0 g |
| Salt | 0,04 g |
Produktansvarlig:
TE og KAFFE specialisten
Kildegangen 5
2690 Karlslunde




