Beskrivelse
Lækker Fransk Bitter Appelsin Syltetøj
Ingredienser: Sukker, sevillaappelsin, geleringsmiddel (frugtpektin), surhedsregulerende middel: citronsyre. Fremstillet af 34g frugt pr. 100g. færdigt produkt. Total sukkerindhold udgør 67g pr. 100g.
Glasset indeholder: 270 gram
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1043 kJ 245 kcal |
| Fedt | 0,1 g |
| Mættede fedtstoffer | 0,0 g |
| Kulhydrater | 60,0 g |
| heraf sukkerarter | 60,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,0 g |
Produktansvarlig:
Weibel A/S
Virkevangen 42
8960 Randers SØ
CVR: 27 52 77 52




