Beskrivelse
Hasselnødder i acaciehonning
Den flydende acaciehonning er perfekt sammen med nødder og mandler. Hasselnødder i acaciehonning er dejlig til ostebordet, eminent til desserter og til pynt på kager. Pandekager med hasselnødder i acaciehonning er simpelthen perfekt. Hasselnødder i acaciehonning kan bruges såvel morgen som aften, om morgenen er det fantastisk til yoghurt og på middagsbordet et glimrende tilbehør til vildtretter.
Ingredienser: Acaciehonning, hasselnødder 30%
Mængde: 230 gram Honning fra lande inden for EU
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1735 kJ 415 kcal |
| Fedt | 18,3 g |
| Mættede fedtstoffer | 0,0 g |
| Kulhydrater | 61,0 g |
| heraf sukkerarter | 53,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 4,5 g |
| Salt | 0,0 g |
Produktansvarlig:
Weibel A/S
Virkevangen 42
8960 Randers SØ
CVR: 27 52 77 52




