Beskrivelse
Ingredienser: Pære, rørsukker, geleringsmiddel: Frugtpektin, surhedsregulerende middel: Koncentreret lemon juice, naturlig vanille extrakt (0,01g). Fremstillet af 55g frugt pr. 100g færdigt produkt. Samlet sukkerindhold 61g pr. 100g.
Kan indeholde spor af nødder og mælk.
Glasset indeholder: 270 gram
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1058 kJ 249 kcal |
| Fedt | 0,1 g |
| Mættede fedtstoffer | 0,0 g |
| Kulhydrater | 61,0 g |
| heraf sukkerarter | 60,0 g |
| Kostfibre | 1,7 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 0,0g |
Produktansvarlig:
Weibel A/S
Virkevangen 42
8960 Randers SØ
CVR: 27 52 77 52




