Beskrivelse
Gaveæske med assorterede trøffelkugler. Indeholder 3 stk. Jamaica Rom, 3 stk. Cognac, 3 stk. Irish Coffee og 3 stk. Karamel.
Æsken indeholder: 145 gram
Ingredienser: Sukker, kakaomasse, kakaosmør, fløde, sødmælkspulver, glukose-fruktosesirup, 2,8% spiritus (Cognac, Jamaica Rom, Whisky), skummetmæ/kspulver, aroma (naturlig vanille, vanillin mm.), vand, kaffe ekstrakt. Tilsat: Emulgator (sojalecithin), konsistensmiddel (sorbitolsirup), farvestof (E150a).
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2065 kJ 492 kcal |
| Fedt | 32,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 20,0 g |
| Kulhydrater | 42,0 g |
| heraf sukkerarter | 40,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 5,3 g |
| Natrium | 0,11 g |
Produktansvarlig:
I.M. Frellsen K/S
Industrivej 14, DK-4000 Roskilde
CVR: 25340604




