Beskrivelse
Dejlig Italiensk dressing med figen – lige klar til at bruge på salat , til rejecocktail, røget laks og mm.
Flasken indeholder: 220 ml.
Ingredienser: Figensennep 47%, hvid balsamico, olivenolie, solsikkeolie, provence aroma olie, salt, peber – Allergener: Sennep. Kan indeholde spor af selleri
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1152 kJ 275 kcal |
| Fedt | 19,93 g |
| Mættede fedtstoffer | 2,5 g |
| Kulhydrater | 22,0 g |
| heraf sukkerarter | 21,0 g |
| Kostfibre | 0,04 g |
| Protein | 1,16 g |
| Natrium | 2,2 g |
Produktansvarlig:
Ulvedal
Tudvadvej 1A
6040 Egtved
CVR: 27008399




