Beskrivelse
Lækker dressing fra Italien, klar til brug. Bruges på bl.a. salater, rejecocktail, røget laks m.m.
Flasken indeholder: 220 ml.
Ingredienser: Reven peberrod, rapsolie, fløde, brændevinseddike, sukker, valle, vand, salt, wasabi pulver, karamelsukkersirup, surhedsregulerende citronsyre, fortykkelsesmiddel xanthan og guarkernemel, aroma, farve, E100, E141, antioxidant: askorbinsyre, natriummetasulfit, solsikkeolie, ingefærspulver, eddike fra druer. Allergener: Mælk. Kan indeholde spor af sennep og selleri.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1246 kJ 298 kcal |
| Fedt | 22,36 g |
| Mættede fedtstoffer | 2,4 g |
| Kulhydrater | 19,8 g |
| heraf sukkerarter | 19,51 g |
| Kostfibre | 0,04 g |
| Protein | 2,0 g |
| Natrium | 1,98 g |
Produktansvarlig:
Ulvedal
Tudvadvej 1A
6040 Egtved
CVR: 27008399




