Beskrivelse
Delikat Ananas marmelade med stykker af Ananasstykker. Paradis på glas. Gluten fri. Ikke tilsat farve.
Ingredienser: Sukker, ananas, geleringsmiddel, peptin, citronsyre.
Ingen tilsat farve – Tilberedt med 42 gram frugt per 100 gram – Sukkerindhold 65 gram per 100 gram.
Glasset indeholder: 320 gram
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1161 kJ 273 kcal |
| Fedt | 0,1 g |
| Mættede fedtstoffer | 0,0 g |
| Kulhydrater | 67,7 g |
| heraf sukkerarter | 66,7 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 0,2 g |
| Salt | 0,0 g |
Produktansvarlig:
I.M. Frellsen K/S
Industrivej 14,
DK-4000 Roskilde
CVR: 25340604




