Beskrivelse
Delikat Orange Marmelade med et tvist af Scotch Whisky. Ikke tilsat farvestoffer eller konserveringsmidler.
Ingredienser: Sukker, Sevilla-appelsiner, skotsk whisky (3%), vand, appelsinjuice, geleringsmiddel: pektin, citronsaft.
Opbevares på køl efter åbning. Nettovægt 340g.
Tilberedt med 36 gram frugt per 100 gram.
Sukkerindhold 65 gram per 100 gram.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1021 kJ 255 kcal |
| Fedt | 0,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 0,0 g |
| Kulhydrater | 61,7 g |
| heraf sukkerarter | 60,8 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,0 g |
Produktansvarlig:
I.M. Frellsen K/S
Industrivej 14,
DK-4000 Roskilde
CVR: 25340604




