Beskrivelse
Denne nye chokoladebar består af vores prisvindende Amber-chokolade, drysset rundhåndet med krokant af Piemonte hasselnødder. Resultatet er en sprød, cremet og mangfoldig chokoladebar, der henleder tankerne på den klassiske og raffinerede franske dessert creme brulé – den perfekte ledsager til en velbrygget kop kaffe.
Baren indeholder 100 gram
Økologisk Amber – gylden chokolade med hasselnøddekrokant / Organic Amber chocolate with hazelnut croquant / Bio Amber – goldene Schokolade mit Haselnüsse-Krokant.
DK/SE/NO INGREDIENSER: *sukker, *kakaosmør (27%), *mælk/mjölkpulver (20%), *hasselnødder (20%), Maldon Havsalt, emulgator (*sojalecitin), *vanilje.
Kan indeholde spor af æg, mælk og nødder
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2543 kJ 608kcal |
| Fedt | 44,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 20,0 g |
| Kulhydrater | 44,0 g |
| heraf sukkerarter | 43,0 g |
| Kostfibre | 1,8 g |
| Protein | 8,9 g |
| Salt | 0,61 g |
Produktansvarlig:
Summerbird A/S
Mandel Alléen 6
5610 Assens
tlf: 63710204






