Beskrivelse
Valencia – ren marcipan med mørk chokolade.
Vægt pr. stk. ca. 20 gram
Økologisk marcipan med mørk chokolade 61% (kakaotørstof) / Organic marzipan with dark chocolate 61% (dry cocoa solids) / Bio Marzipan mit dunkler Schokolade 61% (Kakaotrockenmasse).
DK/SE/NO INGREDIENSER: *mandler (44%), *sukker, *kakaomasse (15%), *kakaosmør (5%), *glukosesirup, *invertsukkersirup, emulgator (*sojalecitin), *vanilje.
Kan indeholde spor af æg, mælk og nødder
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2152 kJ 514 kcal |
| Fedt | 35,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 10,0 g |
| Kulhydrater | 37,0 g |
| heraf sukkerarter | 34,0 g |
| Kostfibre | 7,2 g |
| Protein | 11,0 g |
| Salt | 0,01 g |
Produktansvarlig:
Summerbird A/S
Mandel Alléen 6
5610 Assens
tlf: 63710204






