Beskrivelse
Den ultimative hasselnød. Tag en af verdens bedste økologiske hasselnødder og rist den let, dragéer den med praliné og den prisvindende Amber 36% chokolade og tilsæt en smule kaffe. Opskriften er enkel, resultatet er formidabelt. Tilbage står man med en kompleks, rig og simpel smag, der henleder tankerne mod cafe latte.
Posen indeholder: 100 gram
Økologiske dragerede italienske hasselnødder med praliné og kaffe / Organic Italian hazelnut dragées with praliné and coffee / Dragierte italienischer Bio-Haselnüssen mit Praliné und Kaffe.
Kan indeholde spor af æg, mælk og nødder
DK/SE/NO INGREDIENSER: *sukker, *hasselnødder (26%), *kakaosmør, *mælk/mjölkpulver, *kakaomasse (7%), *flormelis, *kakaopulver, *malede kaffebønner (1%), emulgator (*sojalecitin), *mandler, vand, *vanilje.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2494 kJ 596 kcal |
| Fedt | 44,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 17,0 g |
| Kulhydrater | 41,0 g |
| heraf sukkerarter | 38,0 g |
| Kostfibre | 4,4 g |
| Protein | 9,2 g |
| Salt | 0,12 g |
Produktansvarlig:
Summerbird A/S
Mandelalléen 6
5610 Assens – Danmark
CVR: 24209644






