Beskrivelse
Lækker Fransk Brombær Syltetøj som er tilberedt med rørsukker. Produktet er fremstillet af 52 gram frugt pr. 100 gram færdig brombær syltetøj.
Glasset indeholder: 270 gram
Ingredienser: Brombær, brombær puré, rørsukker, geleringsmiddel: Frugtpektin, surhedsregulerende middel: Koncentreret lemon juice Fremstillet af 51g frugt pr. 100g færdigt produkt. Samlet sukkerindhold 61g pr. 100g.
Kan indeholde spor af NØDDER og MÆLK.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1059 kJ 250 kcal |
| Fedt | 0,1 g |
| Mættede fedtstoffer | 0,0 g |
| Kulhydrater | 60,0 g |
| heraf sukkerarter | 59,0 g |
| Kostfibre | 3,4 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,0 g |
Produktansvarlig:
Weibel A/S
Virkevangen 42
8960 Randers SØ
CVR: 27 52 77 52




