Beskrivelse
Lækker Fransk Clementin Syltetøj. Glasset indeholder: 270 gram Ingredienser: Rørsukker/stokksukker, clementiner geleringsmiddel: Frugtpektin, surhedsregulerende middel: Koncentreret lemonjuice. Fremstillet af 46g frugt pr. 100g færdigt produkt. Samlet sukkerindhold 61g pr. 100g.
Kan indeholde spor af NØDDER og MÆLK. Opbevares i køleskab efter åbning
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1043 kJ 246 kcal |
| Fedt | 0,1 g |
| Mættede fedtstoffer | 0,0 g |
| Kulhydrater | 60,0 g |
| heraf sukkerarter | 60,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,0 g |
Produktansvarlig:
Weibel A/S
Virkevangen 42
8960 Randers SØ
CVR: 27 52 77 52




