Beskrivelse
Kraftig engelsk, let bitter og mørk appelsinmarmelade, groft skåret. Tilberedt med 47 gr. frugt pr. 100 gr. Totalt sukkerindhold: 67 gr. pr. 100 gr.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1208 kJ 284 kcal |
| Fedt | 0,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 0,0 g |
| Kulhydrater | 69,0 g |
| heraf sukkerarter | 65,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0,0 g |
Produktansvarlig:
TE og KAFFE specialisten
Kildegangen 5
2690 Karlslunde
TE og KAFFE specialisten
Kildegangen 5
2690 Karlslunde




