Beskrivelse
Gaveæske med 5 klassikere. Pistaciebrød, Træstamme Mørk, Cognacmarcipanstang, Nougat Marcipantærte og Nougatbrud Fløde.
Æsken indeholder: 230 gram
Ingredienser: Sukker, mandler, kakaomasse, hasselnødder, kakaosmør, vand, glukosesirup, sødmælkspulver, valnødder, pistacienødder, rosiner, spiritus (Cognac (0,4%), Jamaica Rom (0,4%), Amaretto (0,2%)), aroma (naturlig vanille), solsikkeolie. Tilsat: Emulgator (sojalecithin), farvestof (E150a), konserveringsmiddel (E202), konsistensmiddel (E420).
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2201 kJ 524 kcal |
| Fedt | 35,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 10,0 g |
| Kulhydrater | 41,0 g |
| heraf sukkerarter | 36,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 9,0 g |
| Salt | 0,02 g |
Produktansvarlig:
I.M. Frellsen K/S
Industrivej 14, DK-4000 Roskilde
CVR: 25340604




