Beskrivelse
Gaveæske med assorterede mandler. Hver æske indeholder Mandler drageret med flødechokolade, mørk chokolade og hvid chokolade. Mandler drageret med flødechokolade og hindbærpulver – Mandler drageret med flødechokolade og kakaopulver samt Mandler drageret med flødechokolade og lakridspulver.
Æsken indeholder: 320 gram
Ingredienser: Sukker, kakaosmør, mandler, sødmælkspulver, kakaomasse, kakaopulver, lakridspulver, hindbærpulver, maltodextrin, aroma (naturlig vanille, vanillin), glukosesirup, palmeolie, kokosolie. Tilsat: Emulgator (sojalecithin), overfladebehandlingsmiddel (E414, E904).
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2395 kJ 570 kcal |
| Fedt | 40,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 19,0 g |
| Kulhydrater | 42,0 g |
| heraf sukkerarter | 40,0 g |
| Kostfibre | 0,0 g |
| Protein | 9,7 g |
| Salt | 0,17 g |
Produktansvarlig:
I.M. Frellsen K/S
Industrivej 14, DK-4000 Roskilde
CVR: 25340604




