Beskrivelse
Beskrivelse:
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1972 kJ 496 kcal |
| Fedt | 18,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 16,0 g |
| Kulhydrater | 67,0 g |
| heraf sukkerarter | 33,0 g |
| Kostfibre | 2,8 g |
| Protein | 5,9 g |
| Salt | 011 g |
Produktansvarlig:
Østerlandsk 1889 Copenhagen ApS
Ordrupvej 19,
4540 Fårevejle




