Beskrivelse
Amber miniature gaveæske byder på en verden af velsmag i fire varianter. De små elegante stykker fyldte chokolader, er alle omsluttet af vores forskellige Amber varianter; Classic, Blond og Noir. Æsken byder på en verden af velsmag i form af f.eks fleur d´orange praliné, vanilje- karamel, forfriskende mynte eller lakrids. Ganske enkelt den perfekte æske til dem som sætter pris på små dekadente smagsoplevelser og harmoni.
Æsken indeholder: 45 gram
Økologiske blandede fyldte chokolader. Mørk chokolade, kakaotørstof: mindst 61%. / Organic mixed filled chocolates. Chocolate, cocoa solids: 61% minimum. / Gemischte Bio Pralinen. Schokolade, Kakao: 61% mindestens..
Kan indeholde spor af æg, mælk og nødder
INGREDIENSER: *sukker, *kakaosmør (23%), *invertsukkersirup, *mælk/mjölkpulver (14%), *kakaomasse( 7%), *hasselnødder, *glukosesirup, *smør, vand, emulgator (*sojalecitin), *lakridspulver, *vanilje, *citronsaft, Maldon Havsalt, *blodappelsinolie, Læsø Sydesalt, *orangeblomstvand, *pebermynteolie.
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2297 kJ 549 kcal |
| Fedt | 36,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 20,0 g |
| Kulhydrater | 51,0 g |
| heraf sukkerarter | 49,0 g |
| Kostfibre | 1,8 g |
| Protein | 5,8 g |
| Salt | 0,17 g |
Produktansvarlig:
Summerbird
Mandelalléen 6
5610 Assens – Danmark
CVR: 24209644





