Beskrivelse
For at fejre vores mest ikoniske chokolade har vi udviklede vi for fire år siden en ny sommerfugl. Den økologiske Amber Summerbird består af Amber-chokolade vores privindende karamelliseret chokolade, ganache på piemontehasselnødder og vanilje. Sommerfuglene er pakket ind i transparent papir med Summerbird logo. Chokoladen er indpakket stykvis og perfekt til fester, receptioner og møder. Gaveæsken
Indeholder: 130 gram
Økologisk karamelganache med vanilje og Amber – gylden chokolade / Organic caramelganache with vanilla and Amber chocolate / Bio-Karamellganache mit Vanille und Amber – goldene Schokolade. * = Økologisk / Organic / Bio –
Kan indeholde spor af æg og nødder.
DK/SE/NO INGREDIENSER: *kakaosmør (27%), *sukker, *invertsukkersirup, *mælk/mjölkpulver (20%), *glukosesirup, *smør, vand, *hasselnødder, *vanilje (1%), *kakaomasse, emulgator (*sojalecitin), *kakaopulver, Maldon Havsalt
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2244 kJ 536 kcal |
| Fedt | 34,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 20,0 g |
| Kulhydrater | 51,0 g |
| heraf sukkerarter | 53,0 g |
| Kostfibre | 0,2 g |
| Protein | 5,9 g |
| Salt | 0,25 g |
Produktansvarlig:
Summerbird A/S
Mandelalléen 6
5610 Assens – Danmark
CVR: 24209644





