Beskrivelse
Amber – Ren marcipanbund med en blød karamelganasche på toppen. Pakket ind i karameliseret hvis chokolade og lagt på en mørk bund.
Vægt pr. stk. ca. 20 gram
Økologisk hvid chokolade med lakrids og karamel / Organic white chocolate with liquorice and caramel / Weiße Bio-Schokolade mit Lakritz und Karamell.
DK/SE/NO INGREDIENSER: *sukker, *kakaosmør (26%), *invertsukkersirup, *mælk/mjölkpulver (15%), *kakaomasse, *glukosesirup, *smør, *lakridspulver (1%), vand, emulgator (*sojalecitin), *citronsaft, *vanilje.
Kan indeholde spor af æg, mælk og nødder
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 2265 kJ 541 kcal |
| Fedt | 35,0 g |
| Mættede fedtstoffer | 21,0 g |
| Kulhydrater | 52,0 g |
| heraf sukkerarter | 49,0 g |
| Kostfibre | 1,4 g |
| Protein | 5,5 g |
| Salt | 0,14 g |
Produktansvarlig:
Summerbird A/S
Mandel Alléen 6
5610 Assens
tlf: 63710204





