Beskrivelse
Den flydende acaciehonning er perfekt sammen med nødder. Blandede nødder i acaciehonning er dejlig til ostebordet, eminent til desserter og til pynt på kager. Pandekager med blandede nødder i acaciehonning er simpelthen perfekt. På morgenbordet er blandede nødder i acaciehonning fantastisk til yoghurt, på middagsbordet ligeledes uundværlig til vildtretter. Blandede nødder i acaciehonning er også et yderst dekorativt produkt, den klare gyldne acaciehonning og de forskellige farver fra cashewnødder, valnødder, hasselnødder og mandler giver et flot og naturligt farvespil.
Glasset indeholder: 230 gram
Ingredienser: Acaciehonning, CASHEWNØDDER 7,5%, MANDLER 7,5%, VALNØDDER 7,5%, HASSELNØDDER 7,5%
| Ernæringsinformation | /100g |
| Energi | 1720 kJ 412 kcal |
| Fedt | 16,6 g |
| Mættede fedtstoffer | 1,8 g |
| Kulhydrater | 60,3 g |
| heraf sukkerarter | 46,1 g |
| Kostfibre | 4,9 g |
| Protein | 21,0 g |
| Salt | 0,0 g |
Produktansvarlig:
Weibel A/S
Virkevangen 42
8960 Randers SØ
CVR: 27 52 77 52




